شرایط و قوانین کوینرلطفا قبل از استفاده از وبسایت و اپلیکیشن کوینر شرایط و قوانین استفاده از آن را مطالعه فرمایید. استفاده از هر یک از بخش‌های این دوسامانه به منزله پذیرش این توافق نامه است. همچنین کوینر حق اعمال تغییرات در این توافق نامه را برای خود محفوظ می‌دارد، بنابرین کاربران وظیفه دارند که برای اطلاع از تغییرات در این سند به آن سر بزنند.

 

1. منظور از سایت، وب سایت، اپلیکیشن، ما، کوینر و C0iner وب سایت C0iner.com و اپلیکیشن C0iner می‌باشد.

 

2. منظور از شما، کاربر و کاربران هر شخصی می باشد که به هر شکلی از خدمات این وب سایت یا اپلیکیشن استفاده کند.

 

3. منظور از خریدار یا آگهی دهنده خرید شخصی است که به هر شکلی در سایت یا اپلیکیشن درخواست خرید ارز دیجیتال ارائه دهد.

 

4. منظور از فروشنده یا آگهی دهنده فروش شخصی است که به هر شکلی در سایت یا اپلیکیشن درخواست فروش ارز دیجیتال ارائه دهد و در صورت پذیرش پیشنهاد و گروگذاری مبلغ ریالی معامله توسط خریدار، ارز دیجیتال را از طریق اکسچنج های معتبر بین المللی به کیف پول دیجیتال (والت) خریدار انتقال میدهد و در ازای آن مبلغ گروگذاری شده خریدار در کوینر، به حسابش شارژ می گردد.

 

5. منظور از آگهی دهنده در کیوسک؛ شخصی است که به هر شکلی در قسمت کیوسک سایت یا اپلیکیشن، درخواست خرید یا فروش ارزهای دیجیتال ارائه میدهد و با ارائه مشخصات ارتباطی، معامله بیرون از سایت یا اپلیکیشن انجام میگیرد. کوینر در قبال معاملات بیرون از سایت یا اپلیکیشن هیچگونه مسئولیتی ندارد و تمامی عواقب آن بر عهده فرد آگهی دهنده و مخاطب آن در ارتباطات بیرون از سایت است.

 

6. کوینر حق تایید، رد و یا تغییر هر درخواست، پیشنهاد و یا هر اطلاعات ارسالی دیگر به سایت را برای خود محفوظ می‌دارد.

 

7. کوینر به عنوان واسطه میان خریدار و فروشنده فعالیت می‌نماید و در بهترین حالت همواره سعی در ایمن و تسهیل کردن انجام معاملات و ایجاد رضایتمندی دوطرفه میان هر دو طرف را دارد.

 

8. خریدار و فروشنده توافق می‌کنند که درصورت پیشامدن هرگونه اختلاف، مرجع اولیه‌ی حل اختلاف، تیم داوری کوینر باشد.

 

9. داوری طی ساعات و روزهای کاری انجام می پذیرد.

 

10. در مواردی که تیم داوری کوینر به هر دلیلی احتمال عدم توانایی در حفظ حقوق طرفین را بدهد می تواند از انجام داوری خوداری نموده و طرفین را به مراجع قضایی قانونی و رسمی هدایت کند تا ایشان نسبت به حل اختلاف اقدام کند.

 

قوانین:

 

1. تمامی معاملات انجام شده در این سایت می‌بایست بر اساس قوانین تجارت جمهوری اسلامی ایران و قانون تجارت الکترونیک جمهوری اسلامی ایران باشد.

 

2. هدف کوینر افزایش ایمنی و تسهیل معاملات مالی خرید ارزهای دیجیتال از طریق ارائه آگهی خرید و فروش می‌باشد و بنابرین هر ارسالی که شامل چیزی مغایر با این هدف در هر بخش سایت یا اپلیکیشن باشد حذف می‌شود و حساب کاربری ارسال کننده برای همیشه بسته می‌شود.

 

3. کاربران کوینر می پذیرند که در صورت بروز هرگونه اختلاف با کوینر، مرجع صالح رسیدگی کننده به اختلافات، مراجع ذی صلاح واقع در شهر کرج بوده و کاربران حق پیگیری در مراجع قضایی دیگر را از خود سلب می نمایند. آدرس استقرار دفتر اصلی کوینر مطابق با اطلاعات مندرج در وب سایت و اپلیکیشن است.

 

4. برای حفاظت و اعاده حقوق قانونی خریداران و فروشندگان تالار، تمامی کاربران کوینر باید حداقل 18 سال سن داشته باشند، افرادی که این شرط را ندارند اجازه استفاده از خدمات کوینر را ندارند.

 

5. احراز هویت برای استفاده از خدمات کوینر الزامی است. خرید و فروش در کوینر فقط با احراز هویت مقدور است و ارائه خدمات به اشخاص با هویت پنهان مقدور نیست.

 

6. اطلاعات هویتی کاربران نزد کوینر محفوظ است. درخواست کتبی مراجع قضایی و یا پلیس فتا این قاعده مستثنی می باشد.

 

7. احراز هویت از طریق تایید ایمیل، تایید شماره تلفن همراه، تایید کد ملی از طریق تصویر کارت ملی و تایید شماره کارت بانکی از طریق تصویر کارت بانکی (دارای تاریخ اعتبار) کاربر صورت میگیرد.

 

8. جهت احراز هویت؛ از کارت ملی و کارت بانکی همزمان درکنار لوگوی سایت کوینر با کیفیت و وضوح بالا عکس گرفته شده و در قسمت مربوطه آپلود نمایید.

 

9. بررسی برای احراز هویت تا ۲۴ ساعت بعد از ارسال تصویر مدارک به طول می انجامد.

 

10. نام و نام خانوادگی می بایست کامل با پسوند یا پیشوند مطابق با اطلاعات مندرج در کارت ملی باشد.

 

11. تعهدات شما: شما در هنگام استفاده از این وب سایت/ اپلیکیشن موافقت می‌نمایید که اعمال زیر را انجام ندهید:

  • جلوگیری و یا محدود کردن استفاده دیگران از این وب سایت/ اپلیکیشن
  • ارسال هر چیز غیر قانونی، شیادانه، تهدید آمیز، توهین آمیز، افترا آميز، موهن‌ و یا هرچیز قابل اعتراض.
  • ارسال یا انتقال هر نوع اطلاعات یا نرم‌افزار حاوی ویروس یا دیگر کامپوننت های مضر/مخرب.
  • ارسال یا انتقال هرچیزی که حقوق معنوی ایجاد کننده آن را زیر پا گذارد.
  • ارسال یا انتقال هر اطلاعاتی که قوانین سایت و توافق نامه را زیر پا بگذارد.

 

12. کارمزد کوینر با توجه به جمع مبلغ مبادله، از 1 تا 3 % متغیر می باشد. (هزینه مذکور جهت جبران هزینه های درگاه پرداخت اینترنتی است)

 

13. درحال حاضر مالیات بر ارزش افزوده به خدمات وب سایت/ اپلیکیشن تعلق نمی گیرد.

 

14. خریدار و فروشنده پس از ثبت نام و احراز هویت در سایت، می بایست نسبت به ثبت آگهی خرید و فروش در تالارهای مورد نظر خود اقدام نمایند.

 

15. خریدار و فروشنده پس از مراجعه به تالار مورد نظر و بازدید آگهی ها، نسبت به تایید آگهی مورد علاقه خود اقدام کرده و با پذیرش قیمت فروشنده می‌بایست وجه ریالی را در سایت گروگذاری نمایند. بدیهی است این مبلغ تا زمان اتمام انتقال ارز دیجیتال توسط فروشنده به خریدار، نزد سایت به امانت می ماند.

 

16. تمام تراکنش‌ها در کوینر به صورت ریالی است و عملیات انتقال ارز خارج از سایت و مستقیما از کیف پول فروشنده به کیف پول خریدار انجام می شود. کوینر به هیچ عنوان خدمات تبادل ارزهای دیجیتال را ارائه نمی دهد.

 

17. کوینر هیچگونه دخالتی در قیمت گذاری ارزها و خرید و فروش بین کاربران نخواهد داشت.

 

ضمانت بازگشت وجه و مرکز حل اختلافات

 

1. چنانچه خریدار پس از تایید آگهی و صدور فاکتور، ظرف مدت 15 دقیقه نسبت به پرداخت مبلغ ریالی فاکتور از طریق درگاه بانکی یا موجودی حساب خود اقدام ننماید. معامله به طور خودکار کنسل شده و علاوه بر جریمه 10 هزار تومانی، امتیاز منفی به وی تعلق میگیرد. اگر این خطا سه نوبت توسط خریدار تکرار شود، حساب کاربری وی به طور دائمی مسدود میشود. بدیهی است کلیه عواقب مسدود شدن حساب کاربری بر عهده کاربر متخلف است.

 

2. فروشنده پس از دریافت پیام سپرده گذاری وجه توسط خریدار، موظف است ظرف مدت 15 دقیقه ارز مقرر را از طریق اکسچنج های معتبر بین المللی به کیف پول دیجیتال خریدار ارسال نماید. چنانچه ظرف مدت مقرر فوق این امر محقق نشود و فروشنده انتقال ارز را اعلام ننماید، کلید درخواست داوری برای خریدار فعال میگردد. با کلیک خریدار بر روی کلید مذکور، معامله کنسل شده، مبلغ سپرده گذاری شده به همراه کارمزد به حساب خریدار عودت میگردد. در این وضعیت به فروشنده جریمه 10 هزارتومانی و امتیاز منفی تعلق میگیرد. اگر این خطا سه نوبت توسط فروشنده تکرار شود، حساب کاربری وی به طور دائمی مسدود میشود. بدیهی است کلیه عواقب مسدود شدن حساب کاربری بر عهده کاربر متخلف است.

 

3. اگر به هر دلیلی فروشنده بیشتر از میزان خریداری شده به کیف پول خریدار ارز واریز کند، مسئولیت آن بر عهده فروشنده است.

 

4. پس از اعلام پایان عملیات انتقال ارز دیجیتال توسط فروشنده، خریدار موظف است ظرف مدت 2 ساعت از آغاز معامله نسبت به تایید یا عدم تایید دریافت ارز دیجیتال اقدام نماید، بدیهی است در صورت عدم پاسخگویی خریدار در این مدت، انتقال ارز به طور خودکار انجام شده تلقی می شود و سپرده گذاری به نفع فروشنده آزاد میگردد.

 

5. چنانچه 2 ساعت پس از شروع معامله، ارز به حساب خریدار منتقل نگردید، خریدار میتواند درخواست داوری صادر نماید. در این راستا خریدار موظف است در مرورگر خود 2 تب شامل تب اول time.ir و تب دوم اکانت کاربری اکسچنجی که آدرس والت آنرا برای انتقال ارز وارد کرده بود را باز نماید. سپس خریدار می بایست از دو تب مذکور به وسیله تلفن همراه فیلمی با مشخصات ذیل تهیه نموده و در قسمت داوری آپلود نماید. در این فیلم می بایست تاریخ و ساعت جاری کشور در سایت time.ir، سوابق تراکنش والت و آدرس والت به طور واضح قابل بازدید و بررسی باشد.

بعد از دریافت مستندات خریدار جهت داوری، فروشنده نیز موظف است در مرورگر خود 2 تب شامل تب اول time.ir و تب دوم اکانت کاربری اکسچنجی که از طریق آن ارز ارسال کرده است را باز نماید. سپس فروشنده می بایست از دو تب مذکور به وسیله تلفن همراه فیلمی با مشخصات ذیل تهیه نموده و در قسمت داوری آپلود نماید. در این فیلم می بایست تاریخ و ساعت جاری کشور در سایت time.ir، سوابق تراکنش والت و آدرس والت خریدار و مقدار ارز انتقال داده شده به طور واضح قابل بازدید و بررسی باشد.

بدیهی است که رای داوران مرکز حل اختلاف کوینر در خصوص انتقال یافتن یا انتقال نیافتن ارز معامله، تنها مرجع حل اختلاف بوده و نهایی و غیر قابل اعتراض است. از اینرو عواقب ارائه هرگونه مستندات نامرتبط و نامستدل بر عهده کاربر می باشد.

 

6. چنانچه براساس مستندات ارائه شده در داوری مشخص گردد که فروشنده علیرغم اعلام انتقال ارز، طی مهلت مقرر ارز را ارسال نکرده است، علاوه بر جریمه 50 هزار تومانی، امتیاز منفی به فروشنده تعلق گرفته و سپرده گذاری به حساب خریدار عودت میگردد. اگر این خطا سه نوبت توسط فروشنده تکرار شود، حساب کاربری وی به طور دائمی مسدود شده و کلیه عواقب آن برعهده ایشان است.

 

7. چنانچه براساس مستندات ارائه شده در داوری مشخص گردد که فروشنده طی مهلت مقرر ارز را ارسال کرده لیکن به علت شلوغی شبکه، هنوز به والت خریدار واریز نشده است، تا زمان مشخص شدن تکلیف ارز معلق(حداکثر 7 روز)، سپرده گذاری نزد کوینر باقی می ماند.

 

8. چنانچه براساس مستندات ارائه شده در داوری مشخص گردد که فروشنده طی مهلت مقرر ارز را ارسال کرده است و توسط خریدار هم دریافت شده است اما خریدار اظهار نکرده و یا عمدا و سهوا اشتباه اظهار کرده است. علاوه بر جریمه 50 هزار تومانی، امتیاز منفی به خریدار تعلق گرفته و سپرده گذاری به حساب فروشنده واریز میگردد. اگر این خطا سه نوبت توسط خریدار تکرار شود، حساب کاربری وی به طور دائمی مسدود شده و کلیه عواقب آن برعهده ایشان است.

 

9. مبنای داوری و تشخیص علت عدم انجام عملیات انتقال ارز بر عهده کوینر بوده و بر اساس مستندات ارائه شده از جانب خریدار و فروشنده صورت میگیرد.

  • خریدار؛ آپلود فیلم واضح از تاریخ و ساعت جاری کشور در سایت time.ir، سوابق تراکنش والت، آدرس والت خریدار
  • فروشنده؛ آپلود فیلم واضح از تاریخ و ساعت جاری کشور در سایت time.ir، سوابق تراکنش والت، آدرس والت خریدار و مقدار ارز انتقال داده شده

 

10. در شرایطی که در زمان مقرر ارز از کیف پول فروشنده خارج شده اما هنوز به کیف پول خریدار نرسیده باشد و به عبارتی ارز دیجیتال در حالت پندینگ قرار گیرد، خریدار و فروشنده باید تا زمان بازگشت ارز دیجیتال به کیف پول فروشنده یا واریز ارز به کیف پول خریدار صبر نمایند. این فرآیند ممکن است تا یک هفته زمان ببرد در چنین شرایطی خریدار و فروشنده حق هر گونه اعتراضی را از خود صلب نموده و وجوه ریالی سپرده گذاری شده تا تعیین تکلیف ارز دیجیتال به امانت نزد کوینر باقی می ماند.

 

11. متن و محتوای ترید در حکم فاکتور و قرارداد می باشد، بنابراین تایید قیمت پیشنهادی فروشنده و مقدار ارز مورد درخواست خریداربه منزله پذیرش فاکتور و قرارداد است. توافقات انجام شده خارج از فاکتور و قرارداد مذکور مانند ایمیل، تلفن و غیره به دلیل قابلیت جعل ساده در هنگام درخواست داوری به هیچ عنوان قابل استناد نیستند.

 

تسویه حساب مالی

1. کاربران می توانند جهت دریافت موجوی حساب خود (موجودی حساب حاصل از معاملات، شارژ حساب یا استرداد وجه گروگذاری شده) از بخش اعتبار در پروفایل کاربری اقدام نمایند.

 

2. حداقل موجودی جهت برداشت می بایست 50,000 تومان باشد. کارمزد و هزینه حواله های انتقال وجه مبالغ کمتر از 500,000 تومان بر عهده کاربر می باشد.

 

3. هر کاربر می تواند روزانه درخواست تسویه حساب صادر نماید.

 

4. تسویه حساب مالی کاربران از طریق حواله پایا با ثبت درخواست ظرف مدت 48 ساعت انجام می شود.

 

سایر قوانین و الزامات

1. تایید آگهی و پرداخت ریالی تراکنش از طرف کاربر به این معنا میباشد که کاربر تمامی اطلاعاتی که در هنگام ثبت سفارش طی کرده را خوانده و معامله را مورد تایید قرار داده است. بدیهی است در صورت کاهش قیمت ها، بعد از ثبت سفارش به هیچ وجه تغییری در شرایط معامله ثبت و تایید شده ایجاد نمی گردد و کاربر موظف است قبل از تکمیل سفارش، نرخ های بین المللی خرید را بررسی نماید.

 

2. تبادل اطلاعات تماس مابین خریدار و فروشنده در کوینر (به استثناء بخش کیوسک) اعم از تلفن، آدرس ایمیل،آدرس سایت، آدرس شبکه‌های اجتماعی و از این دست ممنوع است. فروشنده و خریدار متعهد می شوند که اطلاعات تماس خود را در اختیار طرف مقابل قرار ندهند و تمام توافقات خود را از طریق فاکتور معامله انجام دهند، بدیهی است در صورت مشاهده ارسال پیشنهاد برای توافق خارج از سایت و یا ارسال اطلاعات تماس قبل از انجام سپرده گذاری و در حین انجام معامله به هر شکل و در هر شرایطی، کوینر حق دارد حساب کاربری شخص متخلف را مسدود نماید.

  • برداشتن محدودیت کاربران خاطی با نظر کوینر صورت گرفته و ممکن است مشمول پرداخت جریمه ی نقدی گردد.
  • در صورت مشاهده تبادل اطلاعات تماس، کوینر می تواند با استناد به همین تخلف و بدون بررسی سایر ادله رای خود را صادر کند. تصمیم گیری در این خصوص به عهده کوینر است.

 

3. معامله پس از انجام گروگذاری وجوه ریالی، فقط و فقط در صورت عدم انتقال ارز دیجیتال قابل لغو خواهد بود.

 

4. قيمت ارز در بازار لحظه ای است لذا ملاک اعتبار قیمت گذاری برای آگهی های تالار، صرفا قیمتی است فروشنده و خریدار در لحظه معامله آن را درج کرده و توسط طرفین تایید شده باشد.

 

5. داشتن چند حساب کاربری همزمان برای یک شخص حقیقی یا حقوقی در کوینر ممنوع است و بر همین اساس حساب کاربر متخلف مسدود خواهد شد.

 

6. در صورت هرگونه وقوع تخلف توسط کاربر اعم از استفاده حساب های بانکی هکی، مشخص نبودن منبع پول، پولشویی و غیره که کاربر قصد فریب سایر کاربران و وب سایت را داشته باشد، کوینر حق خود می داند حساب کاربر را معلق و به مراجع ذیصلاح اطلاع دهد.

 

7. واریز وجه به حساب کوینر توسط شخص ثالث طبق قوانین بانک مرکزي ممنوع میباشد، لذا واریز کننده وجه ریالی و درخواست کننده ارز دیجیتال باید یکسان باشند. معادل ریالی در هنگام واریز وجه به حساب سایت باید از حساب شخص متقاضی (کاربر عضو و احراز شده در کوینر) حواله شود و در صورت نقدي بودن وجه واریزي، باید در فیش مربوطه نام واریز کننده، همان نام کاربر احراز شده در کوینر باشد. بدیهی است در غیر این صورت به درخواست حواله مذکور ترتیب اثر داده نخواهد شد.

 

8. کاربر مسئول نگهداری و محرمانه نگاه داشتن نام کاربری و رمز ورود خود در وب سایت و اپلیکیشن است، لذا کوینر هیچگونه مسئولیتی در قبال تغییرات بوجود آمده در حساب کاربرانی که اطلاعات حساب کاربری خود در اختیار دیگران گذاشته اند نداشته و مختار است در اسرع وقت نسبت به مسدود کردن کاربر خاطی اقدام نماید. بدیهی است که هرگونه عواقب ناشی از مسدود سازی حساب کاربری بر عهده کاربر می باشد.

 

9. کوینر مسئولیت هرگونه انتقال ناصحیح ناشی از ثبت نادرست شماره کارت بانکی و یا ثبت نادرست شماره شبا و یا ثبت نادرست آدرس کیف پول الکترونیکی توسط کاربران در کوینر، درگاه بانکی و اکسچنج بین المللی را نپذیرفته و هیچ گونه مسئولیتی را متقبل نمی شود. بدیهی است کلیه عواقب اشتباه در ثبت شماره حساب، شماره کارت، شماره شبا و آدرس الکترونیکی کیف پول ارز دیجیتال در هر یک از مراحل معامله و در هر درگاهی بر عهده کاربر می باشد.

 

10. کوینر/کیوسک تحت هیچ شرایطی در حوزه فعالیت صرافی‌ها از جمله خرید و فروش ارز مسکوک، اسکناس و حواله ورود پیدا نمی‌کند و هیچ‌گونه خدماتی در این زمینه ارائه نمی‌دهد. همچنین این مجموعه هیچ‌گونه اطلاع‌رسانی در زمینه اسکناس، ارز و سکه ندارد لذا حساب کاربری هر فرد حقیقی و حقوقی که مغایر با موضوع مذکور عمل نماید بدون توجه به سوابق و عملکرد ایشان مسدود خواهد شد و کاربر متخلف حق هرگونه اعتراض را از خود سلب می نماید.

 

11. بیت کوین و سایر کوین ها، پرفکت مانی، پی پال، وبمانی در زمره ارزهای الکترونیک بشمار رفته و صرافی ها مجاز به کار کردن با آنها نیستند.

 

12. در کوینر هیچگونه خدماتی به سایت های مرتبط با فارکس، شرط بندی، قمار، تبلیغات کلیکی و فروش وی پی ان ارائه نمیگردد..

 

13. تراکنش های سایت تا این لحظه بدون مالیات می باشد.

 

14. ثبت نام و ثبت آگهی در کوینر و کیوسک به منزله تائید مطالعه و پذیرش کلیه موارد فوق توسط کاربر است.