راهنمای تریداز منوی ثبت نام واقع در صفحه اصلی نسبت به ثبت نام در سایت اقدام نمایید. همچنین می توانید بدون ثبت نام، با استفاده از اکانت گوگل وارد سایت شده و نسبت به تکمیل اطلاعات فردی و کاربری اقدام نمایید.

 

1. بعد از ثبت نام و تکمیل مشخصات فردی و کاربری، از طریق داشبورد پروفایل کاربری، نسبت به احراز هویت از طریق تایید ایمیل، تایید تلفن همراه، آپلود کارت ملی و کارت بانکی اقدام نمایید.

 

2. از طریق منوی امور مالی حساب کاربری خود را به وسیله درگاه پرداخت آنلاین شارژ نمایید.

 

3. در این مرحله، از طریق منوی ثبت آگهی خرید / فروش؛ اطلاعات خواسته شده را تکمیل نموده و برای ارزهای موجود خود، آگهی فروش و یا برای درخواست ارزهای مورد علاقه خود، آگهی خرید ثبت نمایید.

 

4. بعد از ثبت آگهی خرید و فروش می توانید به تالار های خرید و فروش کوینر مراجعه کرده و علاوه بر مشاهده آگهی خود، آگهی های سایر کاربران را نیز مشاهده کنید.

 

5. چنانچه در تالار فروش ارزهای مختلف، آگهی ارز خاصی مورد توجه شما قرار گرفت، می توانید آن آگهی را تایید کرده، آدرس کیف دیجیتال خود را وارد کرده و سپس ظرف 15 دقیقه برای پرداخت از درگاه آنلاین یا موجودی حساب کاربری خود اقدام نمایید.

 

6. توجه فرمایید که مبلغ پرداختی شما برای ارز مورد نظر صرفا در کوینر سپرده گذاری شده و تا زمان اتمام معامله نزد کوینر به امانت باقی می‌ماند.

 

7. در همین هنگام، سیستم به طور خودکار به فروشنده پیام می دهد که آگهی شما مورد تایید قرار گرفته و مبلغ ریالی مورد نظر توسط خریدار در کوینر سپرده گذاری شده است.

 

8. در ادامه فروشنده موظف است ظرف مدت 15 دقیقه ارز دیجیتال در تعداد تعیین شده را از طریق اکسچنج معتبر بین المللی به کیف پول دیجیتال خریدار ارسال نموده و سپس با کلیک بر روی کلید اعلام انتقال ارز، این اقدام را به اطلاع خریدار برساند.

 

9. بعد از اعلام انتقال ارز، تراکنش های ارز به دلایل مختلف از جمله زمانبر بودن پردازش ممکن است کمی به طول بیانجامد لذا خریدار تا 2 ساعت فرصت دارد تاییدیه دریافت ارز را اعلام نماید.

 

10. بعد از ارسال تاییدیه دریافت ارز توسط خریدار، مبلغ سپرده گذاری شده در کوینر، به نفع فروشنده آزاد شده و به موجودی حساب ایشان افزوده می شود.

 

11. در قسمت پایانی، خریدار و فروشنده نظر خود را نسبت به این معامله ثبت کرده و به طرف مقابل امتیاز مثبت یا منفی میدهند.